MARKIZY TARASOWE
Markiza PÓŁKASETA
WIECEJ NIŻ DASZEK, TANIEJ NIŻ KASETA
– całkowita ochrona tkaniny i ramion
– montaż ścienny i sufitowy na dwóch skrajnych wspornikach
– kolor konstrukcji RAL: 9016/1013 oraz lakier strukturalny w kolorze antracytu (TIGER 029/80081)-min. 360 cm, max. 540 cmmin. 200 cm, max. 300 cm
– markiza na belce kwadratowej
– konstrukcja aluminiowa
– kolor konstrukcji: krem (RAL 1013)
– montaż ścienno-sufitowy
– zakres kąta nachylenia od 5 do 60 stopni
– napęd ręczny lub elektryczny
– możliwość zabezpieczenia daszkiem ochronnym
min. 180cm max. 360cm
min. 200cm max. 350cm
PROFESJONALNY MONTAŻYSTA PRZESŁON OKIENNYCH – SZKOLENIA Z TECHNIK OSŁONOWYCH W BUDOWNICTWIE , ICH BUDOWA, ZASTOSOWANIE I MONTAŻ”
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Biuro projektu: MOL Sp. z o.o.
Porównując oferty różnych firm upewnij się, czy na pewno porównujesz „jabłka z jabłkami”. Mniejsze firmy bardzo często stosują taktykę kosztów ukrytych, polegającą na tym, że do bardzo niskiej ceny początkowej doliczają koszty dodatkowe za „nieprzewidziane” utrudnienia.
Stanowczo odradzamy kupowanie w firmach, których obecna siedziba mieści się w garażu lub na trzecim piętrze w bloku. Tacy specjaliści najczęściej po roku są już specjalistami w zupełnie innej branży i żadnych napraw gwarancyjnych lub pogwarancyjnych nie wykonują.
Montaż produktów osłonowych nie jest bardzo skomplikowany, ale my polecamy zdecydowanie korzystanie z usług fachowców. Dlaczego? Każdy z Was wykonuje jakiś zawód, najczęściej wyuczony w ciągu kilku lub kilkunastu lat nauki. Proszę sobie przypomnieć swój pierwszy dzień w pracy. Czy chciałbyś być obsługiwany przez kogoś, kto wykonuję swoją pracę pierwszy dzień? Małe szanse na poprawne wykonanie montażu potęguje dodatkowo fakt, że nigdy nie byłeś szkolony w tym kierunku i do tego brakuje Tobie profesjonalnego sprzętu. Tak więc lepiej koncentrować się na swojej pracy zawodowej a pomiary i montaże zostawić montażystom.
Pomimo, że konstrukcja markizy wykonana jest w większości z aluminium i stali ocynkowanej odpornej na korozję nie powinniśmy zapominać o jej konserwacji. Podczas użytkowania na ramionach i wspornikach zbiera się kurz, który na przemian pod wpływem deszczu i słońca tworzy skorupę. Dlatego pod koniec sezonu jak i na jego rozpoczęcie należy:
– wszystkie elementy konstrukcyjne przetrzeć na mokro (np. wilgotną ścierką).
– elementy ruchome popsikać silikonem w spraju. W przypadku skrzypienia pochodzącego z wnętrza ramion, należy silikon psiknąć do środka jak ramie jest złamane. Nie używać WD 40 i pochodnych.
Przed zwinięciem markizy należy zwrócić szczególną wagę czy poszycie jest suche. Pomimo, że samo poszycie nie stanowi podłoża do rozwoju mikroorganizmów to jednak pod wpływem osiadłego na nim pyłu i innych zanieczyszczeń mogę rozwijać się grzyby lub mech, dlatego zaraz po deszczu, przed jej schowaniem należy:
– rozłożyć markizę i poczekać aż do całkowitego wyschnięcia tkaniny.
– usunąć z powierzchni markizy liście i owady, ponieważ w przeciwnym razie po jej zwinięciu na poszyciu mogą powstać trudne do usunięcia plamy.
Jeśli zauważymy na powierzchni tkaniny lekkie zabrudzenia możemy starać się je usunąć używając ścierki lub gąbki nasączonej wodą o temp. max. 30 st. C. z dodatkiem dostępnych
w handlu środków myjących (najlepiej płynów do prania delikatnych tkanin). Na zakończenie poszycie należy spłukać świeżą czystą wodą i wysuszyć.
Przestrzegając powyższych zaleceń możemy utrzymać markizę w dobrym stanie nawet 20 lat.